• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Knygos „Žiniuonės kišenė“ pristatymas

Kauno apskrities viešosios bibliotekos kultūrinių projektų vadovė R. Tamoliūnienė pristatė knygą ,,Žiniuonės kišenė“ skirtą iškiliai asmenybei, vaistinių augalų tyrinėtojai, liaudies medicinos žinovei daktarei Eugenijai Šimkūnaitei, kuri dažnai buvo vadinama Lietuvos žiniuone arba ragana. E. Šimkūnaitė buvo charizmatiška asmenybė, kuri tarsi magnetas traukė žmones. Ji žinojo kaip paveikti įvairias ligas, kokias žoleles vartoti, kokius tepalus sumaišyti, kokius užkalbėjimus ištarti.
 
Ši nedidelė knyga susideda iš trijų dalių:
1 dalis – apie vaistažolininkystę ir žiniuonę.
2 dalis – apie medžius ir žiniuonės būdą.
3 dalis – skaityti ženklus su žiniuone.
 
O įdomiausia tai, kad ši knyga turi „kišenes“, kurios buvo labai svarbios E. Šimkūnaitės aprangoje. Jose rasime visko po truputį. Vienoje kišenėje skaitytojas ras atvirukus su vaistinių augalų piešiniais ir aprašymais. Vaikščiodami po gamtą galėsime išsiimti iš „kišenės“ atvirukus ir teisingai pasirinkti sveikatai reikalingų vaistažolių. Žvilgtelėti į kitą kišenę bus malonu tiems, kas gilinasi į lietuviškos pasaulėjautos paslaptis, medžius.
 
E. Šimkūnaitės skleistos idėjos gyvos ir šiandien, jos tikėjimas žmogaus gyvybingumu, augalų jėga, daugeliui tapo užkrečiančiu pavyzdžiu, – pasakojo Rimantė.
 
Knygos pristatymą savo skambiomis dainomis papildė folkloro ansamblis „Vaiguva“ (vad. A Grigaitienė.)
 
Knygą galima rasti ir pavartyti Plokščių bibliotekoje.
Paskutinį kartą redaguota: 2021-11-08 11:38