• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Ką gali vienas vienintelis žodis?

Ar čiuptum skaityti knygą, jos viršelyje perskaitęs vieną žodį? Ar to pakanka knygos esmei atspindėti? Į šį ir kitus rūpimus klausimus šiandien, rugpjūčio 10-sios rytmetį, atsakymus rado Kriūkų vaikų dienos centro vaikai ir jų vadovė Daiva Jėčienė. Bibliotekininkė Reda Damijonaitienė šios vasaros iššūkio „Vasara su knyga“- ketvirtajai užduočiai įveikti pasiūlė  perskaityti lietuvių autoriaus Mariaus Marcinkevičiaus  knygą, kurios pavadinimą sudaro 1 žodis – „AKMENĖLIS“. Ši istorija įvyko Vilniuje. O gal Kaune? Gal Varšuvoje, Berlyne, Romoje, Paryžiuje? Antrojo pasaulinio karo metu tokia istorija galėjo nutikti bet kur Europoje. Tai pasakojimas apie berniuką ir mergaitę, tikrą jų draugystę, baimę ir viltį. Ir apie atmintį. Liūdną. Tragišką. Vaikų knygų iliustruotoja Inga Dagilė istorijos tragizmą perteikė  spalvomis.

Kalbėjome apie žydų tautos tragediją Kriūkų krašte. Holokausto aukomis tapo ir Kriūkuose gyvenę žydai. 1940 m. Kriūkuose gyveno 24 žydų šeimos. Vokiečių okupacijos metu dauguma žydų buvo sušaudyti.

Perskaitytos knygos istoriją vaikai tęsė Kriūkų vaikų dienos centre piešdami akriliniais dažais ant savo akmenėlių. Atmintis gyva...

Dar liko įveikti paskutiniąją skaitymo iššūkio užduotį. Vasara įgauna naujų ir dar neregėtų spalvų! Net neabejojame, jog dalyvavimas magiškame skaitymo iššūkyje VASARA SU KNYGA visiems atneša naujų potyrių, įspūdžių, gerų emocijų, dovanoja išmintį bei atradimus.

Jau šio mėnesio pabaigoje skaitymo iššūkis pasieks finišą!

Jei dar neprisijungei prie iššūkio, nepamiršk registruokis čia: www.vasarasuknyga.lt

Paskutinį kartą redaguota: 2022-09-05 15:31