• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Periodikos skaityklos naujienos

Apžvelgiame keletą neseniai gautų žurnalų: Valstybė, Kelionė, Metai

VALSTYBĖ 2020 VASARIS Nr. 1

Monika Baltrušaitytė

Sudie, karališkosios didenybės!

Sveiki, paprasti piliečiai! Princo Harry ir Meghan Markle karališkųjų ryšių nutraukimas, kurį žiniasklaida praminė „Megxitu“, šokiravo ne tik Jungtinę Karalystę, bet ir visą pasaulį. Ir kaip nesistebėsi – kaip dauguma gali tik pasvajoti apie karališkosios didenybės titulą, atsiranda tokių, kurie ima ir jo atsisako.

Bene labiausiai pasaulio žiniasklaidos aptarinėjama pora nebetenka karališkųjų didenybių titulų, atsisveikina su valstybiniu finansavimu ir privalo grąžinti 2,4 mln. Svarų sterlingų mokesčių mokėtojų pinigų. Jiems nebereikės vykdyti oficialių karališkųjų pareigų ir dalyvauti labdaros organizacijų  veikloje.

 

KELIONĖ 2020m. Nr. 1

Artūras Morozovas

„Fotografija man – būdas suprasti žmogų“

Vaizdai iš karo Ukrainoje, Krymo regiono bei Palestinos, pasakojimai apie pabėgėlių krizę ar gyvenimą Rusijos pakraščiuose, lietuvoje gyvenančių Rusijos politinių emigrantų, bei žmonių, kurie niekada nepateks į istorijos puslapius, portretai – taip trumpai galima nusakyti pastarųjų metų fotožurnalisto A. Morozovo darbo lauką. Šio pašnekesio pagrindu tapo viena naujausių jo kuriamų temų – apie skurdžiai gyvenančius Lietuvos žmones bei jų kasdienybę.

  

SODO SPALVOS 2020 Nr. 2

Silvija Kaukė

Brovalijos – šešėlių valdovės

Jei brovalijas (BROWALLIA) ketinate auginti kaip kambarinius augalus, sėti galite bet kada. Jei baltais ar safyro mėlynumo žiedais norite papuošti vasaros gėlynus, balkonų lovelius, tinkamiausias sėjos laikas – vasaris. Neabejoju, kad gėlių vardas daug kam bus girdimas pirmą kartą, tad ieškantiesiems originalių sprendimų jos – kaip tik.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-02-19 16:44