• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

„Draugystės tiltas“

Rugsėjo 10 d. nutiesėme draugystės tiltą tarp Žvirgždaičių ir Lekėčių bibliotekų. Pagrindą jam sukūrė Nepriklausomybės Akto signataras vyskupas Justinas Staugaitis. Tupikų kaimas (Žvirgždaičių sen.) signataro gimtinė, o Lekėčiai – kaip rašė pats – namai. J. Staugaitis – pirmasis Lekėčių klebonas. Šiemet minime 155-ąsias jo gimimo metines.
 
Džiugu, kad Lekėčių bibliotekos jaunieji skaitytojai atvyko pasisvečiuoti signataro gimtinėje, pasisemti tvirtybės iš jo tėviškės ąžuolų, praplėsti žinių apie J. Staugaitį. Svečiuotis Žvirgždaičiuose buvo dar įdomiau, nes vaikščiojome ir lakūnų A. ir J. Liorentų prisiminimų takeliais. Juk šie metai Šakių rajone – Liorentų metai.
 
Lekėtiškius pasveikino Žvirgždaičių seniūnijos seniūnė Giedrė Snudaitienė ir palinkėjo kuo daugiau sužinoti apie Žvirgždaičius ir žymius šio krašto žmones.
 
Bibliotekoje susipažinę su Staugaičio ir Liorentų gyvenimu ir veikla, aplankėme Liorentų sodybos ąžuolą, Liorentaitės kapą ir Staugaičio tėvų kapą. Signataro sodybvietėje, uždėję rankas ant stebuklingo akmens, išsakėme mintyse savo norus ir pasižadėjimus.
 
Viešnagė jauniesiems lekėtiškiams neprailgo žaidžiant orientacinį ir edukacinius žaidimus, supažindinančius su J. Staugaičio ir A. ir J. Liorentų gyvenimo ir veiklos faktais.
Paskutinį kartą redaguota: 2021-12-01 15:22