• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Birutės Kuodienės tapybos darbų paroda

Kai už lango – ne visai tipiška lietuviška žiema, o kiemuose siautė Užgavėnių šurmulys ir linksmybės, mūsų mokykloje atidaryta girėniškės Birutės Kuodienės tapybos darbų paroda, kuri žavi tipiškais lietuviškais peizažais, senomis sodybomis, melsvais marių ar upių atspalviais.

Parodos atidarymo metu autorę sveikino ir palaikė patys artimiausi žmonės – jos šeima, kuri be galo didžiuojasi Birutės pomėgiu, padrąsina ją. Kartu su vyru Alfonsu užaugino tris vaikus – sūnų ir dvi dukras. Vaikai sukūrė šeimas ir nenutolo nuo savo gimtinės. Užaugo penki anūkai, širdis džiugina ir du proanūkiai.

B.Kuodienės gyvenimiška patirtis tikrai spalvinga kaip ir jos tapybos darbai: įgijusi buhalterės specialybę, daugelį metų tuometiniame „Taikos“ kolūkyje dirbo dailininke–apipavidalintoja, sekretore, vėliau – Zanavykų krašto muziejuje specialiste etnografijai. Tuometinis muziejaus direktorius V. Dėdynas, pastebėjęs jos dekoratyvias, emocingas ir kaligrafiniu šriftu užrašytas atvirutes ir įžvelgęs meninius gebėjimus, prikalbino surengti pirmąją tapybos darbų parodą.

Birutė, meno gyslelę paveldėjusi iš mamos, piešė nuo vaikystės. Šiuo metu ji suskaičiuoja apie 80 paveikslų, nutapytų aliejiniais dažais, iki šiol surengta 11 parodų. Ne vienas paveikslas padovanotas draugams, artimiesiems, tad ir suskaičiuoti juos ne taip ir lengva… Menininkės spalvų gama atvira, skleidžianti džiugesį ir prisiminimų žaismą, meilę, pagarbą savo ir kitų gyvenimui, patirtims ir dosnumą visu tuo dalijantis… Ji vaizduoja regimąjį pasaulį, stengiasi kūrinyje paaiškinti savo pasaulėžvalgą. Viskas, kas ateina iš vaikystės ir jaunystės, yra labai ryšku, vienareikšmiškai teisinga. Tokia ir pati Birutė – gerbianti kitus, atvira ir nuoširdi, nors ir be galo kuklinasi kalbėdama apie savo darbus.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-03-31 11:54