• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Archeologų metai

Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2021 m. sausio 23 d. sukanka 100 metų, kai gimė lietuvių archeologė, antropologė, baltų ir indoeuropiečių kultūros tyrinėtoja Marija Gimbutienė, 2021-uosius nusprendė paskelbti Marijos Gimbutienės metais.

Vieną rudens popietę atėję į Paluobių biblioteką radome įtartiną, nematytą lagaminą. Smalsumo vedini jį drąsiai su jaunimu atidarėme. O čia įvairūs maži šepetukai, kastuvėliai, pirštinės ir laiškas. Laiške rašoma, kad kadais per Paluobių kaimą keliavo dinozaurų šeima, tik deja, vienas jų kelionės neįveikė ir amžiams atgulė šioje žemėje. Būtų ramiai ilsėjęsis, bet slinkęs ledynmetis ištampė kaulus po visą teritoriją. Mūsų prašo juos surasti ir sudėti į vieną ramybės vietą. Kad būtų lengviau rasti ir aiškiau, kur kasti, radome net 10 užuominų, kurias išnarplioję rasdavome toje vietoje po giliuką su skaičiuku. Taigi prasidėjo rimti kasinėjimai. Ne taip ir paprasta buvo rasti tas vietas, kurioje gulėjo dinozauro kaulai. Kai jau buvome juos visus radę, klausydami ir žiūrėdami filmuką „Mokslo sriuba: apie senovinius dinozaurus“ juos surinkome ir sudėjome dinozauro skeletą, aptarėme šių gyvūnų gyvenimo istoriją, likimą.

Su didele atsakomybe ir užsidegimu atlikome visus laiške rastus prašymus ir nors trumpam pasijutom tikrais archeologais ir mes.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-11-22 11:19