• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Andrius Bieliukas

Andrius Bieliukas
Tautodailininkas kriūkietis

1. Kokia buvo pirmoji Jūsų perskaityta knyga?
„Pifo nuotykiai“.

2. Kas, Jūsų manymu, lemia knygos vertę?
Knyga turi būti įdomi, jaudinanti, teikti malonumą, versti mąstyti, analizuoti.  Ji ilgą laiką gyvena tavo galvoje, užvaldo mintis, kelia įvairialypius jausmus. Jei perskaitai knygą ir ją greitai pamiršti, tokia knyga neturi išliekamosios vertės, tik gaila sugaišto laiko. Todėl knygas aš renkuosi labai atsakingai. 

3. Jūsų skaitymo tikslas: laisvalaikis, mokymasis, pažinimas ir t. t.?
Viskas. Man knyga pirmiausia – prioritetinis laisvalaikio praleidimo būdas, todėl aš mėgaujuosi skaitymu. Be knygos aš neįsivaizduoju savo gyvenimo. Net labiausiai būdamas pavargęs, visuomet imu knygą į rankas, kuri man teikia poilsį, nusiraminimą, pažinimo džiaugsmą, plečiu savo pasaulį ir gaunu peną sielai. 

4. Ar turite „stalo“ knygą – tą, kuri visada po ranka?
Labai myliu Paulių Širvį, todėl jo poezijos knyga „Ir nusinešė saulę miškai“ visada šalia.

5. Knyga, padariusi didžiausią įspūdį? Kodėl?
J. Archer „Kainas ir Abelis“. Ši knyga yra kitokia, valdanti skaitytojo mintis. Tik pradėjus ją skaityti, nėjo atsitraukti,  norėjosi sužinoti, kaip įvykiai dėliosis toliau. Knygos veiksmas nukelia į pirmąją Lenkijos okupaciją, prohibicijos laikus Amerikoje, Osmanų imperijos saulėlydį Turkijoje, Sibiro dykynes ir bomborduojamą Londoną. Nuošalioje Slanimo pamiškėje ir prašmatnioje Masačusetso ligoninėje tą pačią 1906-ųjų dieną gimę berniukai neturi nieko bendra. Vienas bedalis pavainikis, atliekama burna medžioklio trobelėje, antras – garbingos ir turtingos Bostono bankininkų dinastijos paveldėtojas. Juos skiria pusė pasaulio, kalba, padėtis, galimybės išlikti ir suklestėti. Juos jungia stipri valia ir nenumaldomas troškimas laimėti bet kokia kaina. Įnoringas likimas kelis sykius perkryžiuoja Viljamo Kaino ir Abelio Rosnovskio gyvenimo kelius ir įžiebia šešis dešimtmečius trukusią neapykantą. Abu vyrai nieko nepamiršta ir niekada neatleidžia. Per karą, krizes, pakilimus ir triumfo akimirkas Kainas su Abeliu siekia pergalės, kuri skirta tik vienam iš jų. Lieka tik klausimas, kada pasikartos Pradžios knygos istorija...

6. Ar turite mėgstamiausią autorių?
Turiu, net keletą – S. Braun, S. Montefiore, N. Roberts ir kt.

7. Kokią knygą skaitote šiuo metu?
E. Bauermeister „Kvapų saugotojas“.

8. Ar naudojatės skaitmenine knyga? Ar ji konkurentė spausdintai?
Nesinaudoju ir įsitikinęs, kad niekas neatstos spausdintos knygos, prie  kurios smagu prisiliesti, gali vartyti puslapius, užuosti jos kvapą, net jausti šilumą. Jokios informacinės technologijos, medijos man neatstos spausdintos knygos.

9. Knygas perkate, skolinatės, lankotės bibliotekoje?
Labai įvairiai – daug perku knygynuose, keičiamės knygomis su draugais, dukra, kuri taip pat be knygos neįsivaizduoja savo laisvalaikio, skolinuosi knygas iš Kriūkų bibliotekos. Daug metų esu aktyvus šios bibliotekos skaitytojas, nes čia visuomet randu naujų ir įdomių knygų. 

10. Jei rašytumėte knygą, ji būtų apie ...?
Nemanau, kad kada būsiu rašytojas, man lengviau drožti, kurti iš medžio įvairius dalykus, nei kalbėti ar rašyti. Bet... mane visada žavi sakralinė dailė. Galbūt mano mintys apie tai ir sugultų į knygą.

GRĮŽTI ATGAL

Paskutinį kartą redaguota: 2021-05-13 10:20