• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Naujiena

Kūrybingas rugsėjis Šakių bibliotekoje

2020 10 05

Greitai praskriejo vasariškas rugsėjis, o kartu su juo ir Šakių viešosios bibliotekos organizuotos kūrybinio-terapinio rašymo dirbtuvės. Tris rugsėjo ketvirtadienius iš eilės kvietėme rašymui neabejingus asmenis į nemokamas nuotolines kūrybinio-terapinio rašymo dirbtuves. Jų metu buvo siekiama paskatinti žmones rašyti ir papasakoti, atrasti įdomų užsiėmimą, lavinti vaizduotę ir kūrybiškumą, išlaisvinti kūrėją savyje, įveikti vidinį kritiką, sustiprinti pasitikėjimą savimi, augti ir keistis, pagerinti psichinę, emocinę ir fizinę sveikatą bei išgirsti, ką apie sukurtus tekstus mano psichologas-psichoterapeutas.

Kiekvieną ketvirtadienį dalyviai sulaukdavo užduočių, kurias turėjo atlikti iki pirmadienio vakaro, o tuomet tekstai buvo perduodami psichologei-psichoterapeutei. Tekstai buvo skelbiami uždaroje Facebook grupėje „Kūrybinio-terapinio rašymo dirbtuvės“, prie kurios prisijungę dalyviai galėjo skaityti kitų dalyvių tekstus, komentuoti, dalintis pastebėjimais.

Kiekviename dirbtuvių žingsnelyje dalyvius lydėjo psichologė-psichoterapeutė, lektorė, dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) trenerė, rašytoja, kūrybinio ir terapinio rašymo dirbtuvių rengėja, rašymo maratono pradininkė Lietuvoje Inga Juodkūnė. Savo mintimis apie  atliktą užduotį ir parašytus tekstus ji dalinosi su dalyviais video komentare. Dirbtuvių eigoje kiekvienas dalyvis asmeniškai sulaukė grįžtamojo ryšio iš specialistės apie individualaus rašymo stilių ir jo paieškas, tekstų autentiškumą, išskirtinumą ir pan.

Džiaugiamės dalyvių aktyvumu – sulaukėme net 40 įvairaus stiliaus tekstų, iš kurių 8 eilėraščiai. Dalyviai išradingai susidorojo su nelengvomis, bet įdomiomis užduotimis, džiaugėsi, liūdėjo, pyko, išsiliejo, atsiskleidė, sužydėjo.

Rugsėjo 24 d. Šakių viešojoje bibliotekoje vyko projekto baigiamasis renginys „Rašymo maratonas“, į kurį susirinko 15 dalyvių, įvairių sričių (žurnalistų, bibliotekininkų, pedagogų, moksleivių) atstovų. 4 val. rašėme ir skaitėme, ieškojome savęs, analizavome save, klausėmės kitų minčių ir išgyvenome, išjautėme įvairias emocijas.

 Kiekvienam iš mūsų dalyvavimas rašymo maratone – nauja, įdomi ir naudinga patirtis.

Tikime, kad šios dirbtuvės ir rašymo maratonas bei įgytos patirtys išlaisvino jūsų kūrybiškumą, kuris bus naudingas ir kasdieniniame gyvenime bei veikloje, įgytas žinias ir patirtį sėkmingai taikysite ateityje, o svarbiausia – galėsite džiaugtis ir džiuginti kitus savo kurtais unikaliais tekstais.

Nuoširdžiai jums dėkojame!

 

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Projektą įgyvendina Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka.

 

Pirmoji užduotis (buvo vykdoma iki rugsėjo 7 d.):

Nuoroda į užduoties aprašymą.

Nuoroda į dalyvių parašytus tekstus.

Antroji užduotis (buvo vykdoma iki rugsėjo 14 d.):

Nuoroda į užduoties aprašymą.

Nuoroda į dalyvių parašytus tekstus.

Trečioji užduotis (buvo vykdoma iki rugsėjo 21 d.):

Nuoroda į užduoties aprašymą.

Nuoroda į dalyvių parašytus tekstus.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-10-07 12:58