• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Naujiena

Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka 2021 m. skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ rekordininkė

2021 09 13

Skaitymo skatinimo akcijos „Vasara su knyga“ metu buvo perskaityta daugiau nei 100 000 knygų. „Knyga – vasaros desertas!“ – skelbė šių metų akcijos šūkis.

Akcijos „Vasara su knyga“ populiarumas auga kasmet: šią vasarą buvo perskaityta daugiau nei 100 000 knygų, t. y. beveik 10 000 knygų daugiau nei praėjusiais metais. Iš viso iššūkį įveikė beveik 18 000 gyventojų.

Iš penkių pasiūlytų užduočių, didžiausio dalyvių susidomėjimo sulaukė užduotis perskaityti detektyvinę knygą. Geriausiai dalyvių įvertintų knygų topo viršūnėje atsidūrė Audronės Macijauskienės knyga „Kur vienaragis dabar?“, o populiarumu nepralenkiamas tapo J. K. Rowling bestseleris „Haris Poteris ir paslapčių kambarys“.

„Šių metų puikūs rezultatai parodė, kad vasarą skaito visa Lietuva, neišskiriant konkrečios amžiaus grupės, socialinės padėties ar išsilavinimo. Tai mus džiugina labiausiai, to mes siekiame grįždami kiekvieną vasarą su nauju iššūkiu savo skaitytojams,“ – dalinosi įspūdžiais „Vasara su knyga“ koordinatorius Tomas Pauliuščenka.

Daugiausiai knygų perskaitė Kauno regiono gyventojai, nedaug atsiliko Klaipėdos ir Vilniaus apskričių gyventojai. Biblioteka rekordininke, pasiekusia geriausių rezultatų visoje Lietuvoje, tapome mes - Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka – iššūkyje dalyvavo net 973 rajono gyventojai!

Džiaugiamės ir didžiuojamės Gelgaudiškio bibliotekos  (193) Šakių centrinės bibliotekos Abonemento (178) , Vaikų literatūros skyriaus (119) ir Lukšių bibliotekos (140) rezultatais. Dėkojame visoms bibliotekų darbuotojoms ir  skaitytojams už aktyvumą ir tikime, kad vasara neprailgo mėgaujantis geromis knygomis.

Pagrindinių prizų nugalėtojai jau paskelbti vasarasuknyga.lt  svetainėje

Visi įveikusieji iššūkį bus apdovanoti spalvingais daugkartinio naudojimo šiaudeliais. Iššūkio dalyviai šiaudelius galės atsiimti bibliotekose šio mėnesio pabaigoje. O mažuosius mūsų skaitytojus įveikusius skaitymo iššūkį kviesime į baigiamąjį skaitymo iššūkio renginį „Šventinę knygų degustaciją“. 


Paskutinį kartą redaguota: 2021-10-05 09:46