• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Naujiena

Profesinė stažuotė Danijos Aarhus DOKK1, Risskov ir Randers bibliotekose

2024 06 10

2024 m. gegužės 22-23 d. Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė Jurgita Savickienė kartu su kolegėmis iš dar septynių Kauno regiono viešųjų bibliotekų dalyvavo profesinėje stažuotėje Danijos Aarhus DOKK1, Risskov ir Randers bibliotekose.

Stažuotę finansavo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (2024 m. bibliotekų specialistų profesinių stažuočių programos vykdymas įgyvendinant projektą „Kultūros sektoriaus bendrųjų, vadybinių ir profesinių kompetencijų tobulinimas“).

Stažuotės dalyvės per dvi dienas turėjo galimybę susipažinti su Danijos viešųjų bibliotekų tinklo sistema, dviejų miestų Aarhus ir Randers centrinių bibliotekų ir vieno padalinio Risskov veikla, organizuojamais renginiais, edukacijomis, mokymais, vykdomais projektais, stebėti kasdienį darbą bibliotekose. Dalyvauta susitikimuose su bibliotekų vadovais, bibliotekininkais, projektų, integracijos, informavimo, mokymų programų, edukacijų koordinatoriais, plėtros konsultantais, skaitmeninių paslaugų, informacijos specialistais ir kitais.

Kiekviena biblioteka siekia būti patraukli lankytojams, pasiūlyti įvairių paslaugų, atliepti visų poreikius. Sužavėjo netradiciniai sprendimai – Risskov padalinys turi savo sodą, pakeltų lysvių daržą, kuriame sėti, sodinti, prižiūrėti daržoves, gėles ir kitus augalus gali visi norintys lankytojai.

Pagrindinis darbo principas ir siekiamybė – biblioteka ne knygoms, o žmonėms. Aarhus ir Randers miestų bibliotekos gausiai lankomos įvairaus amžiaus, lyties, tautybės, rasės, tikėjimo žmonių. Svarbūs demokratijos, žmogaus teisių, saviraiškos, bendruomeniškumo klausimai ir bibliotekos dalyvavimas šiuose procesuose kuriant modernią ir pažangią valstybę su laisva, išsilavinusia, savo tapatybę išsaugojusia visuomene.


Paskutinį kartą redaguota: 2024-06-14 10:47