• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Naujiena

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Šakiuose

2025 04 24

Balandžio 23–29 d. minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šia, visas šalies bibliotekas vienijančia iniciatyva, siekiama skatinti skaitymą, kviesti bendruomenes lankytis renginiuose, prisijungti prie įvairių iniciatyvų, pristatyti visuomenei Lietuvos bibliotekų pasiekimus. Savaitės metu Lietuvos bibliotekose vyks daugybė renginių, jau tradicija tapęs bibliotekininkų žygis, kuriame dalyvaus ir Šakių bibliotekos atstovai. Šiemet žygeiviai rinksis balandžio 26 d. Neries regioniniame parke. Visą savaitę Lietuvos bibliotekininkai, tarp jų ir šakietės Rūta Višinskaitė, Dovilė Milkerienė, rungsis per LRT televiziją rodomame intelektiniame žaidime „Kas ir kodėl?"

Šiemet minima jubiliejinė, 25-oji, Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė kviečia atsigręžti į bibliotekų paslaugas, kurios vartotojams prieinamos ir po darbo valandų. Kokia biblioteka reikalinga šiuolaikiniam vartotojui? Kokios paslaugos aktualios ir kokios kompetencijos reikalingos siekiant suteikti jas kokybiškai? Tokius klausimus kelia Bibliotekų savaitė ir pasirinkta jos tema „Biblioteka 24/7".

Džiugu, kad mūsų bibliotekoje taip pat teikiamos paslaugos, vartotojams prieinamos visą parą visomis savaitės dienomis: veikia knygomatai vaikams ir suaugusiems, knygų grąžinimo įrenginys, elektroniniai katalogai.

Balandžio 29 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyks baigiamoji Nacionalinės bibliotekų savaitės konferencija, kurioje dalyvaus ir Šakių rajono bibliotekininkai. Konferencijoje bus pristatyti pranešimai, atskleidžiantys įvairiapusiškas bibliotekų veiklas ir naujų paslaugų kūrimą, naujausių bibliotekininkystės tyrimų pasaulyje temas, Lietuvos bibliotekų vykdomų projektų rezultatus. Bus svarstoma, kokios kompetencijos reikalingos naujos kartos informacijos specialistams, pristatomos elektroninių išteklių prieigos galimybės, negalinčiųjų skaityti įprasto spausdinto teksto įtraukties sprendimai.

Nuolat atnaujinamą informaciją apie Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę ir detalesnę jos programą galite rasti www.lbd.lt

Šakių viešoji biblioteka kviečia į suaugusiųjų skaitytojų knygų klubo „Knyga ir aš" susitikimus, trečiadieniais vykstančius skaitmeninio raštingumo mokymus, kūrybines dirbtuves „Spalvoti vakarai", ketvirtadieniais – „TechnoManijos" užsiėmimus vaikams, įvairius renginius padaliniuose.

Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę Šakių bibliotekoje pradėjome knygos pristatymo renginiu. Balandžio 23 d. muziejininkė, rašytoja, poetė Aldona Ruseckaitė pristatė Lietuvos rašytojų sąjungos leidykloje išleistą biografinį romaną „Vienatybė". Tai šeštoji autorės knyga. Jau išleisti jos biografiniai romanai apie Maironį, Žemaitę, Salomėją Nėrį, Vytautą Mačernį, Vinco Mykolaičio-Putino moteris. Už nuopelnus lietuviškai knygai ji apdovanota ordinais ir medaliais.

Knygos „Vienatybė" herojė – primiršta tarpukario prozininkė, neeilinė asmenybė Ona Pleirytė-Puidienė Vaidilutė (1882–1936). Ji yra išleidusi tris knygas, svarbiausia jų – romanas „Tėviškė", kurį kaip reikšmingą kūrinį įvertino Maironis. Nei sovietiniais metais, nei mūsų Nepriklausomybės laikais neišleista nė viena jos knyga.

Romane autorė pateikia daug autentiškos medžiagos, remdamasi rašytojos dienoraščiu, skelbia naujų faktų iš margos tarpukario epochos ir sako, kad yra pasiryžusi apginti savo heroję Oną, jautrią, pažeidžiamą, bet ir tiesmuką, kritišką, daug prisikentėjusią dėl trijų savo vaikų. Knygoje ne kartą autorė apeliuoja į šiandienę skaitytoją, moterį, tikėdamasi supratimo, pateisinimo. Knygos pavadinimas kreipia į vienatvę, vienišumą, bet ir į bendrumą, vienijimą.

Vaidilutės gyvenimo įvykiai pateikiami plačiame kontekste: XX a. pradžios Mintauja, Plungė, Vilnius, laikraščio „Vilniaus žinios" leidyba, sostinės kultūrinė panorama, draugystė su Mikalojumi Konstantinu Čiurlioniu, Pirmoji lietuvių dailės paroda, pažintis ir bendravimas su Antanu ir Sofija Smetonomis, Jonu Basanavičiumi, Petru Vileišiu, Gabrieliumi Žemkalniu-Landsbergiu, Sofija Kymantaite-Čiurlioniene, artima bičiulystė su Juozu Tumu-Vaižgantu, Jonu Biliūnu.

Knygos pristatymo vakarą kanklių melodijomis papuošė Gustė Tamašauskaitė. A. Ruseckaitė atsakinėjo į susirinkusiųjų klausimus, dalino autografus. Dėkodami rašytojai už jaukų vakarą, kvietėme šakiečius susipažinti su literatūrine paroda apie O. Pleirytę ir nuolat skaityti, nes knygos – vienas geriausių intelektualaus laisvalaikio praleidimo būdų. Pasaulis negali progresuoti, nesinaudodamas žiniomis.


Paskutinį kartą redaguota: 2025-04-28 15:19