• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Naujiena

Improvizacija – inkilas

2025 03 06

Kovo 5 d. Šakių viešosios bibliotekos periodikos skaitykloje atidaryta rajono moksleivių medžio darbų „Improvizacija – inkilas" paroda.

Mediniai paukščiams skirti inkilai – maži, improvizuoti modernistinės architektūros nameliai, jaukūs ir mieli. Jie yra ne tik jaukus prieglobstis mūsų sparnuotiesiems draugams, bet ir puikus kūrybiškumo, meistriškumo, gamtosaugos simbolis. „Kiekvienas eksponatas yra unikalus, nes juos kūrėte jūs, – sakė parodą atidarant R. Višinskaitė ir priminė, kad šie metai yra paskelbti Baroko literatūros metais. Mediniai inkilai ir baroko architektūros stilius turi panašumų. Tai dekoratyvumas, simbolizmas, meistriškumas, ekspresyvumas. Baroko architektūra pasižymi ypatingu dekoratyvumu ir detalumu. Inkilai yra papuošti įvairiais raštais, išraižymais ir dekoracijomis, suteikiant jiems meninės vertės. Baroko architektūra dažnai naudojo simbolius ir alegorijas, kad perteiktų tam tikras idėjas ar temas. Inkilai, kaip gamtos ir žmogaus sąveikos simbolis, rodo mūsų rūpinimąsi gamta ir gyvūnų gerove. Baroko laikotarpiu architektai ir amatininkai buvo labai vertinami dėl meistriškumo ir kruopštumo. Medinių inkilų kūrimas taip pat reikalauja šių savybių. Architektūra buvo žinoma dėl savo ekspresyvumo ir emocionalumo, siekiant sužadinti emocijas. Gražiai išraižyti ar nudažyti inkilai taip pat kelia malonius jausmus ir susižavėjimą."

Inkilus meistravo Griškabūdžio gimnazijos (mokytojas R. Laurinaitis), Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijos (mokytojas V. Senkus), Gelgaudiškio „Šaltinio" specialiojo ugdymo centro (mokytojas A. Lostys), Kidulių ir Sintautų pagrindinių mokyklų (mokytojas E. Martūnas), Šakių „Varpo" mokyklos (mokytojas S. Mockus) moksleiviai.

Parodos organizatoriai dėkojo mokytojams ir moksleiviams už glaudų bendradarbiavimą su biblioteka, kūrybinių galių plėtojimą ir įteikė bibliotekos 3D spausdintuvu pagamintus paukštelius. Rajono ŠPT atstovė Danutė Aniulienė dėkojo ir pasakojo apie Antano Baranausko aprašytus paukščių balsų pamėgdžiojimus, organizavo žaidimą, kas žino daugiau paukščių pavadinimų.

Inkilėlių kūrėjai dalijosi įspūdžiais, pasakojo apie kūrybos subtilumus.

Darbus galima pamatyti iki kovo 20 d. Šakių viešosios bibliotekos periodikos skaitykloje.

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems!


Paskutinį kartą redaguota: 2025-03-07 16:28