• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Naujiena

Fotografijų paroda „Vienas kelias, vienas likimas, vienas gyvenimas“

2021 11 10

Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje veikia Manto Mikulevičiaus fotografijų paroda „Vienas kelias, vienas likimas, vienas gyvenimas“.

Parodoje fotografijos iš 2017 m. vasarą vykusios piligriminės kelionės portugališkuoju šv. Jokūbo keliu į Santjago de Kompostelą. Tai akimirkos, kuriose sutikti žmonės, panoraminiai vaizdai, išgyventos emocijos, kartu su menininku šiuo keliu keliaujantis ir specialiai šiai kelionei, kaip padėkos ženklas, sukurtas varpas.

Mantas Mikulevičius – metalo ir medžio plastikos darbų kūrėjas, tautodailininkų sąjungos narys, meninių-patriotinių iniciatyvų Kaune organizatorius ir fotografuojantis menininkas. Prieš keletą metų pradėjo liedinti autorinius varpus ir miniatiūrines saulutes. Surengė nemaža parodų Lietuvoje ir užsienyje.

Parodos autoriaus teigimu, mintis eiti šiuo keliu gimė prieš keletą metų, tačiau galutinė intencija – padėka Dievui už suteiktą malonę – kūrybos džiaugsmo atradimą – išsigrynino tik vėliau. „Jau kurį laiką domiuosi varpais, todėl kaip padėkos ženklą specialiai šiai kelionei sukūriau varpą, kurį kartu su savimi nešiausi visą kelią. Kelyje sutikti piligrimai tvirtina, kad šv. Jokūbo kelias persmelktas ypatinga energija, todėl viliuosi, kad ši paroda padės bent kiek plačiau atskleisti portugališkojo piligrimų kelio grožį, o varpas taps simboliu, kviečiančiu ir skatinančiu atrasti piligrimystės ir buvimo kelyje džiaugsmą“, – sako M. Mikulevičius.

Apsilankykite. Paroda veiks iki gruodžio 1 d.


Paskutinį kartą redaguota: 2021-11-23 14:42