• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-15:00

Naujiena

Asmenybes kuria aplinka

2020 07 17

Liepos 16 dieną Šakių viešoji biblioteka šeštąjį kartą pakvietė rajono žmones į tradicinį renginį – Kaimynadienį. Tai kelionė, aplankant svarbius valstybingumo ženklus Šakių rajone: dr. Vinco Kudirkos paminklą, stovintį jo klėtelę žyminčioje vietoje. Čia prieš 130 metų (1890–1895 m.) daktaras priiminėjo ligonius. Antroji santalkos vieta – rajono savivaldybės aikštė. Nusilenkta prie paminklo 1918 m. vasario 16 d. Akto signatarams, prisimintas drąsus vieningos tautos žingsnis. Lietuvos istoriją pasikartojome signatarų – Saliamono Banaičio Vaitiekupiuose, Jono Vailokaičio Pikžirniuose, Justino Staugaičio Tupikuose – tėviškėse.
Iš Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų rankų buvo gauti ne tik valstybės pamatai, bet ir priesakas valstybę saugoti, turtinti ir gražinti. Mes kiekvieną dieną privalome tęsti jų žygį, pradėtą šaltą vasario šeštadienį. Tai buvo žmonės, niekada nesustoję mokytis. Apie tai ir svarbias šiuolaikinio žmogaus vertybes santalkų vietose kalbėjo LR Seimo narė I. Haase, Sintautų seniūnas K. Birbilas, rajono literatė M. Rastupkevičiūtė, visuomenininkas V. Ambrasas. Prasmingus dr. A. Vidžiūno, A. Bernoto, J. Pranaitytės, V. Trelecko, J. Staugaičio tekstus skaitė O. Jasinskienė, R. Mockeliūnienė, G. Dičpinigaitienė, I. Jonuškienė, L. Eringienė. Gražiai prie jų derėjo A. Baubonienės parengti jaunieji Žvirgždaičių bibliotekos skaitovai, pasidalinę J. Staugaičio atsiminimais. Savo dainomis tarsi dangun pakylėjo seserys R. ir E. Juškevičiūtės, Janukiškių senjorų ansamblis. Visos santalkų vietos buvo papuoštos bibliotekoje pagamintu simboliniu baltiškosios žemdirbystės ženklu ir seimo narės dovanotomis valstybės vėliavėlėmis.
Foto sesijos „Skaitymas mus jungia“ signatarų tėviškėse dar labiau priartino visus Kaimyndienio dalyvius prie knygos.
Sugrįžome prie didžiųjų vertybių. Anot poeto J. Marcinkevičiaus, – į dvasią, kad gyventų ir stiprėtų mūsų kūnai. Peržegnojome kultūros duoną, kad ji būtų skalsesnė, kad jungtų ir vienytų mus... Juk žmogaus siela privalo tobulėti iki pat mirties.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-29 11:40